H 0 t R@c3

دیدگاه دارندگان خودرو ریو

 

 

 

1-خودروی شما مدل چه سالی می باشد ؟

*12/84

 

2-تاکنون چند هزار کیلومتر با خودروی خویش طی نموده اید؟

*بیش از 000/100 کیلومتر

 

3-آیا در طی چند هزار کیلومتر اولیه با مشکل فنی خاص و غیر معمولی مواجه نشده اید؟

*خیر

 

4-طراحی خارجی خودرو را در مقایسه با سایر رقبا چگونه می بینید؟

*مناسب

 

5-کمپانی سازنده برای رسیدن به تسلط بیشتر، داشبورد،فرمان خودرو،صندلی و سایر ادوات را در ارتفاع پایینی قرار داده،آیا این حالت ورود،خروج و قرار گیری در صندلی ها و پشت فرمان را برای افرادی که دارای جثه ی بزرگی هستند دشوار نمی سازد ؟

*چرا،ولی چون صندلی خودرو قابل تنظیم در 3 جهت می باشد این مشکل تا حدودی حل شده است.

 

6-با توجه به اینکه خودروی شما از نخستین سری های تولیدی این خودرو توسط سایپا می باشد،آیا کیفیت مونتاژ قطعات مختلف خودرو مناسب می باشد؟

*مناسب است،فقط سیستم صوتی آن که تولید داخل می باشد چند بار ایراد پیدا کرده.

 

7-با در نظر گرفتن کیفیت قطعاتی از خودروی ریو که ایرانی هستند ،آیا بهتر نمی بینید که شرکت سازنده تعداد بیشتری از قطعات را داخل سازی کند و در مقابل قیمت خودرو را کاهش دهد ؟

*خیر،به هیچ وجه.

 

8-با ورود ریو به داخل ایران بسیاری از تجهیزات ایمنی نظیر(ایربگ،ABS و پروژکتورهای جلو) حذف گردیده اند ،آیا هنوز هم ریو را در قیاس با سایر خودروهای هم رده از لحاظ ایمنی مناسب می دانید؟

*در قیاس با سایر خودروهای هم رده باید بگویم که، همچنان و با در نظر گرفتن تمامی این موارد ، به دلیل آنکه بدنه ی ریو از سمند و 405 محکم تر و ضخیم تر است هنوز هم می توان آن را ایمن دانست.

 

9-وضعیت ترمز های خودرو  در شرایط گوناگون(سطح لغزنده،آسفالت،خاکی و ...)چگونه است؟

*در حد معمولی است و فوق العاده یا کاملا ایمن نمی باشند،بخصوص در آب.همچنین به دلیل گرمای بسیار زیاد و استفاده از آلیاژ نامناسب، دیسک های ترمز خودرو به سرعت تاب بر می دارند.

 

10-با در نظر گرفتن وضعیت نامناسب خیابان ها و وجود دست اندازهای متعدد،آیا جلو بندی ریو توانایی مقاومت در این شرایط را دارد یا مانند دیگر هم خانواده ی خویش(پراید)به سرعت دچار مشکل می گردد؟

*خوشبختانه ریو از لحاظ جلوبندی بسیار مقاوم است،همچنین در مواجهه با این گونه خیابان ها علیرغم گذشت حدود 1 سال و نیم از زمان خرید و طی مسافت بسیار،اتاق خودرو همانند اول بی سر و صداست.

 

11-توانایی مقاومت سپرهای خودرو در تصادفات با سرعت های پایین چگونه است؟آیا تغییر شکل می دهد یا می شکند؟

*زیاد تعریفی ندارد،به سرعت فرو می رود و تغییر شکل می دهد.

 

12- بسیاری شاهده شده که کمربندهای ایمنی خودرو چه در جلو و چه در عقب بسیار زود قفل می شوند،آیا شما نبز به این مشکل برخوردید؟

*خیر،تا بحال چنین مشکلی نداشته ام.

 

13-سایپا در تولیدات خویش(زانتیا و پراید)بخصوص در قسمت عقب از سیستم فنربندی بسیار نرم و نامناسب جهت حرکت در ناهمواری ها و یا سرعت های بالا استفاده کرده است،آیا این مشکل در مورد ریو نیز وجود دارد؟

*اطلاع دقیقی ندارم ولی می دانم که مانند پراید نیست.

 

14-به دلیل قرار گرفتن میل موج گیر در اکسل عقب و طراحی آن بصورت صاف،این قسمت خودرو در مقایسه با سایر خودروهای هم کلاس فاصله ی کمتری تا زمین دارد،آیا این فاصله ی کم در برخورد با ناهمواری و یا حمل بار زیاد ایجاد مشکل نمی کند؟

*بله کاملا صحیح است،در اکثر مواقع بخصوص اگر بار خودرو زیاد باشد در عبور از دست اندازها و سرعت گیرها  کف خودرو به زمین برخورد می کند.

 

15-درهای خودرو با زاویه ی کمی باز می شوند،آیا برای ورود و خروج از خودرو با مشکل مواجه نمی شوید؟

*خیر،تابحال چنین مشکلی را احساس نکرده ام.

 

16-حجم صندوق عقب خودرو را در مقایسه با سایر خودروهای هم رده(206،سمند و 405) چگونه می بینید؟

*بسیار مناسب و جادار است.

 

17-آیا سایز لاستیکی که کارخانه ی سازنده برای این خودرو استفاده کرده (175*70.R13) برای وزن،ظاهر و توانایی حرکتی خودرو مناسب است؟

*خیر،متاسفانه این انتخاب نادرست بر تمام ویژگی ها و توانایی های خودرو تاثیر منفی گذاشته و همچنین لاستیک استفاده شده ( بارز )کیفیت ساخت مناسبی ندارد.

 

18-با در نظر گرفتن اینکه ریو 1500 CC و 16 سوپاپ است،آیا در شتاب گیری توانایی رقابت با خودروهایی نظیر سمند،405،206 تیپ 2 و 3 را داراست؟

*بله

 

19-حداکثر سرعتی که تا بحال با خودرو رفتید چه قدر بوده،آیا خودرو در این سرعت نیز پایداری مناسب را داشت؟

*200 KM ،بله

 

20-با توجه به سهمیه بندی بنزین آیا مصرف خودرو با در نظر گرفتن کارایی و حجم موتور آن مناسب است؟

*نسبت به خودروهای دیگر خوب است،تقریبا مصرفی در حد سمند دارد.

 

21-کیفیت خدمات پس از فروش خودرو چگونه است؟

*اصلا مناسب نیست،به یاد دارم که برای عوض کردن دیسک ترمز یک هفته خودرو در تعمیرگاه باقی ماند.

 

22-مهمترین نقاط ضعف و قوت ریو را نام ببرید؟

*پایین بودن کف خودرو مهمترین نقطه ضعف و شتاب بالا ،استهلاک پایین لنت های ترمز در مقایسه با سایر خودروهای هم رده از مهمترین نقاط قوت آن می باشد.

 

23-در پایان اگر انتقاد یا پیشنهادی در زمینه ی بالاتر رفتن کیفیت خودرو و خدمات پس از فروش آن دارید ارائه فرمایید؟

*در زمینه ی خدمات پس از فروش باید بگویم که اصلا پاسخگوی مشتری نیستند و این در دراز مدت سبب ناخرسندی مشتری می گردد و  بر فروش خودرو تاثیر منفی می گذارد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

در پایان از آقای احمد رضایی که ما را از تجربیات گران بهای خویش بهره مند نمودند کمال تشکر و قدردانی را بجا می آوریم و برای ایشان آرزوی موفقیت می نماییم.

 

 

 

تهیه و تنظیم:پوریا ایجادی

 

 

 

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه نوزدهم شهریور ۱۳۸۶ساعت 10:13  توسط پوریا   |